Streda, 27. október 2021
Slnečno  5,4 °C
Mimoriadne správy

Taiwan prerušil pre blížiaci sa tajfún leteckú aj trajektovú dopravu, stopku dostali aj vlaky

 Webnoviny  11. september 2021  80
Taiwan prerušil pre blížiaci sa tajfún leteckú aj trajektovú dopravu, stopku dostali aj vlaky

11.9.2021 (Webnoviny.sk) - Taiwan prerušil leteckú, trajektovú a železničnú dopravu, keďže ku krajine sa blíži tajfún Chanthu. Úrady varovali pred silným vetrom a hustým dažďom pri južnom a východnom pobreží. Zrušené boli desiatky domácich a medzinárodných letov, informovala taiwanská tlačová agentúra CNA.

Zároveň uviedla, že prerušili premávku 46 trajektov na súostrovie Ma-cu a na juhu Taiwanu pozastavili premávku niekoľkých železničných liniek.

Podľa predpovede taiwanského Ústredného meteorologického úradu tajfún minie východné pobrežie krajiny, ale jeho okraje môžu na pevninu priniesť silný dážď. V sobotu sa tajfún nachádzal juhovýchodne od južného pobrežia Taiwanu a pohyboval sa na sever, pričom ho sprevádzal vietor s rýchlosťou 173 kilometrov za hodinu.

Viac k témam: počasie, tajfún, zrušené lety
Zdroj: Webnoviny.sk - Taiwan prerušil pre blížiaci sa tajfún leteckú aj trajektovú dopravu, stopku dostali aj vlaky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.