Streda, 20. október 2021
Zamračené  13,6 °C
Mimoriadne správy

Z hradu Windsor zaznela americká hymna, kráľovná Alžbeta II. súcití s obeťami teroristických útokov

 Webnoviny  11. september 2021  51
Z hradu Windsor zaznela americká hymna, kráľovná Alžbeta II. súcití s obeťami teroristických útokov

11.9.2021 (Webnoviny.sk) - Britská kráľovná Alžbeta II. na 20. výročie teroristických útokov proti USA z 11. septembra 2001 vyjadrila súcit s obeťami a sústrasť ich rodinám. „Moje myšlienky a modlitby, rovnako ako myšlienky a modlitby mojej rodiny a celého národa, patria obetiam," uviedla kráľovná.

Počas špeciálneho striedania stráže na hrade Windsor v sobotu zaznela hymna USA. Americká hymna odznela v Buckinghamskom paláci aj pred dvadsiatimi rokmi deň po útokoch na znak solidarity s USA.

Americký veľvyslanec v Spojenom kráľovstve Philip Reeker sa kráľovnej za jej gesto poďakoval. „V mene USA hovorím, že nemáme bližšieho spojenca a bližšieho priateľa, v dobrých aj zlých časoch," uviedol. Medzi takmer tritisíc obeťami teroristických útokov z 11. septembra 2001 bolo aj 67 britských občanov.

Útoky z 11. septembra 2001 uskutočnila teroristická organizácia al-Kájda. Samovražední útočníci sa zmocnili štyroch amerických civilných lietadiel. Dvomi z nich narazili do budov Svetového obchodného centra v New Yorku a jedným do budovy Pentagonu. Štvrté lietadlo spadlo na pole v štáte Pensylvánia, keď pasažieri zápasili s teroristami.

Viac k témam: teroristické útoky, útok z 11. septembra 2001, výročie
Zdroj: Webnoviny.sk - Z hradu Windsor zaznela americká hymna, kráľovná Alžbeta II. súcití s obeťami teroristických útokov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.