Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Systémy Javelin, munícia do raketometov HIMARS aj iné veci. USA oznámili ďalšiu vojenskú pomoc Ukrajine
Webnoviny 30. august 2023 545
30.8.2023 (SITA.sk) - Spojené štáty oznámili poskytnutie ďalšieho balíka vojenskej pomoci Ukrajine v hodnote 250 miliónov dolárov. Uviedol to v utorok vo vyhlásení americký minister zahraničných vecí Antony Blinken.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Ako informuje web Ukrajinská pravda súčasťou nového balíka pomoci sú protiletecké rakety AIM-9M, munícia do raketometov HIMARS, 155-milimetrová a 105- milimetrová delostrelecká munícia, vybavenie na odstraňovanie mín, prenosné protitankové raketové systémy Javelin a ďalšie protitankové systémy a rakety.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Systémy Javelin, munícia do raketometov HIMARS aj iné veci. USA oznámili ďalšiu vojenskú pomoc Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Občianske združenie Mladá Šaca odovzdalo na košickom magistráte petíciu občanov mestskej časti – VIDEO
Medzinárodný vyšehradský fond po prvýkrát udelil ocenenie Mini projekt roka
Kybernetické útoky na podnikateľský sektor sú na vzostupe, kľúčom je prevencia