Štvrtok, 26. november 2020
Oblačno  0,4 °C
Mimoriadne správy

Švajčiarsko začne uvoľňovať opatrenia súvisiace s koronavírusom, proces potrvá dva mesiace

 Webnoviny  17. apríl 2020  84
Švajčiarsko začne uvoľňovať opatrenia súvisiace s koronavírusom, proces potrvá dva mesiace

17.4.2020 (Webnoviny.sk) - Švajčiarske úrady uvoľnia počas nadchádzajúcich dvoch mesiacov reštrikcie týkajúce sa pandémie koronavírusu. Dôvodom je ústup prípadov nákazy v posledných týždňoch. "Chceme to spraviť tak rýchlo, ako bude možné a tak pomaly, ako bude potrebné," povedal vo štvrtok na tlačovej konferencii v Berne minister zdravotníctva Alain Berset.

Proces, ktorý bude mať tri etapy, sa začne 27. apríla otvorením nemocníc pre neakútne prípady, lekárskych a zubných ambulancií, kaderníctiev a niektorých obchodov.

Viac o téme: Koronavírus
Následne 11. mája povolí vláda otvoriť všetky ostatné obchody a základné školy, pričom 8. júna budú nasledovať zvyšné školy, knižnice či múzeá.

Tieto kroky budú sprevádzať ochranné preventívne opatrenia a plán sa môže v súvislosti s aktuálnou situáciou zmeniť. Švajčiarsko má aktuálne potvrdených 26 732 prípadov nákazy, pričom vyše 1 200 osôb tam koronavírusu podľahlo.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Švajčiarsko začne uvoľňovať opatrenia súvisiace s koronavírusom, proces potrvá dva mesiace © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.