Pondelok, 1. jún 2020
Slnečno  16,1 °C
Mimoriadne správy

Putin sa zastal Číny v súvislosti s koronavírusom, nie je dobré ju kritizovať

 Webnoviny  16. apríl 2020  51
Putin sa zastal Číny v súvislosti s koronavírusom, nie je dobré ju kritizovať

16.4.2020 (Webnoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok naliehal na medzinárodné spoločenstvo, aby sa vystríhalo kritiky Číny za to, že neskoro informovala svet o nebezpečenstve koronavírusu. "Pokusy obviňovať Čínu z toho, že neinformovala svetové spoločenstvo o objavení sa nebezpečnej infekcie, sú kontraproduktívne," povedal vo štvrtok Putin v telefonickom hovore s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom.

Ako povedal novinárom Putinov hovorca Dmitrij Peskov, Putin Siovi tiež oznámil, že "vysoko hodnotí kontinuálnu a efektívnu snahu čínskych partnerov" pri potieraní koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus 


Čínska komunistická strana v prvých dňoch po objavení sa nákazy v čínskom regióne Wu-chan zamlčiavala a bagatelizovala jej nebezpečenstvo, napriek tomu, že si ho podľa najnovších informácií bola veľmi dobre vedomá. Ľudia, ktorí na túto hrozbu upozorňovali, boli perzekvovaní, a stranícke "disciplinárne konania" sa vedú aj proti tým, ktorí vtedajšie prešľapy čínskeho vedenia pripomínajú ešte aj v týchto dňoch.

Rovnako je Peking alergický na akékoľvek zmienky o svojich zlyhaniach, ktoré prichádzajú zo zahraničia. Pomerne ostrý je v tomto smere voči Pekingu napríklad americký prezident Donald Trump.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin sa zastal Číny v súvislosti s koronavírusom, nie je dobré ju kritizovať © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.