Piatok, 5. jún 2020
Slabý dážď  11,2 °C
Mimoriadne správy

Veľká Británia predĺžila opatrenia o tri týždne, krajina nechce riskovať šírenie vírusu

 Webnoviny  16. apríl 2020  41
Veľká Británia predĺžila opatrenia o tri týždne, krajina nechce riskovať šírenie vírusu

16.4.2020 (Webnoviny.sk) - Britská vláda predĺžila vo štvrtok celoštátne opatrenia proti pandémii koronavírusu o ďalšie najmenej tri týždne. Minister zahraničia Dominic Raab povedal, že “akýmikoľvek zmenami opatrení týkajúcich sa dodržiavania sociálnych odstupov by sme teraz riskovali výrazný nárast šírenia vírusu”.

Opatrenia platia v krajine od 23. marca. Zatvorené sú školy, bary, reštaurácie i väčšina obchodov. Väčšina ľudí smie opustiť svoje domovy len na vybavenie nevyhnutných záležitostí alebo šport.

Viac o téme: Koronavírus 


Predstavitelia z oblasti zdravotníctva tvrdia, že pandémia v Británii sa blíži k svojmu vrcholu, je však ešte predčasné uvoľňovať reštrikcie týkajúce sa denného života. Do štvrtka zaregistrovali v Británii 13 729 úmrtí súvisiacich s koronavírusom, čo je o 861 viac ako v predchádzajúci deň. V krajine je celkovo už viac než 103-tisíc nakazených.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 vo Veľkej Británii
Zdroj: Webnoviny.sk - Veľká Británia predĺžila opatrenia o tri týždne, krajina nechce riskovať šírenie vírusu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.