Sobota, 6. jún 2020
Polojasno  18 °C
Mimoriadne správy

Európska únia dlží Taliansku ospravedlnenie, pomocná ruka prišla neskoro

 Webnoviny  17. apríl 2020  58
Európska únia dlží Taliansku ospravedlnenie, pomocná ruka prišla neskoro

17.4.2020 (Webnoviny.sk) - Krajiny Európskej únie dlžia ospravedlnenie Taliansku za to, že mu dostatočne nepomohli v čase, keď bola v tejto krajine na vrchole epidémia koronavírusu. "Áno, je pravda, že nikto z nás na to nebol dostatočne pripravený. A je tiež pravda, že príliš veľa z nás meškalo vtedy, keď Taliansko potrebovalo na úplnom začiatku pomocnú ruku. A áno, je správne, aby sa za toto Európa Taliansku úprimne ospravedlnila," vyhlásila vo štvrtok na rokovaní Európskeho parlamentu (EP) šéfka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová.

Viac o téme: Koronavírus 


V Taliansku zomrelo na ochorenie COVID-19 vyše 21-tisíc ľudí, čím sa táto krajina radí v počte úmrtí v Európe na prvé miesto a celosvetovo na druhé, za Spojené štáty.

Na začiatku marca, keď začal v Taliansku prudko stúpať počet ľudí s potvrdenou nákazou koronavírusom a talianske nemocnice prestali kapacitne stíhať starať sa aj o ťažko chorých pacientov, Taliansku len málokto ponúkal pomoc, a viaceré krajiny sa naopak zachovali sebecky.

Nemecko aj Francúzsko napríklad práve v tom čase zakázali vývoz rúšok, aby ich bolo dosť pre domáce použitie.

Nemecko sa to neskôr snažilo "vyžehliť" aspoň tým, že začalo prijímať do svojich nemocníc pacientov z Talianska aj Francúzska, ktorého nemocnice medzičasom tiež prestali kapacitne stačiť na zvládanie epidémie.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Taliansku
Zdroj: Webnoviny.sk - Európska únia dlží Taliansku ospravedlnenie, pomocná ruka prišla neskoro © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.