Štvrtok, 26. november 2020
Oblačno  0,4 °C
Mimoriadne správy

Dym z rozsiahlych lesných požiarov pri Černobyle sa už dostal do hlavného mesta Ukrajiny

 Webnoviny  17. apríl 2020  136
Dym z rozsiahlych lesných požiarov pri Černobyle sa už dostal do hlavného mesta Ukrajiny

17.4.2020 (Webnoviny.sk) - Dym z lesných požiarov kontaminovanej zóny v okolí poškodenej jadrovej elektrárne pri Černobyle sa už rozšíril do Kyjeva. Miestne úrady v piatok oznámili, že úroveň radiácie je stále v norme, avšak odporučili ľuďom, aby ostali doma a neotvárali okná.

S plameňmi bojuje okolo tisíc hasičov podporovaných lietadlami. Lesné požiare sa pri Černobyle rozhoreli 4. apríla.

Spôsobili ich miestni obyvatelia, ktorí pálili odpad. Hasičom sa podarilo prvotné požiare uhasiť, vo štvrtok sa však rozhoreli nové, ktoré sa šíria ďalej vďaka silnému vetru.

Podľa internetovej stránky iqair.com je Kyjev, čo sa týka aktuálnej kvality ovzdušia, v prvej desiatke najznečistenejších miest, rovno za viacerými čínskymi a ázijskými metropolami.

Ukrajinská metropola sa nachádza asi 100 kilometrov južne od elektrárne. Úrady odporučili obyvateľom, aby tiež pili veľa vody a v prípade otvorenia okien ich prekryli vlhkými látkami.

Viac k témam: lesné požiare, požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - Dym z rozsiahlych lesných požiarov pri Černobyle sa už dostal do hlavného mesta Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.