Streda, 27. október 2021
Slnečno  6,7 °C
Mimoriadne správy

Švajčiari podporili v referende manželstvá osôb rovnakého pohlavia, odporcovia sa obávajú o tradičnú rodinu

 Webnoviny  26. september 2021  72
Švajčiari podporili v referende manželstvá osôb rovnakého pohlavia, odporcovia sa obávajú o tradičnú rodinu

26.9.2021 (Webnoviny.sk) - Švajčiarski voliči v nedeľňajšom referende podporili uzatváranie manželstiev v prípade osôb rovnakého pohlavia. Podľa oficiálnych výsledkov za túto možnosť hlasovalo 64,1 % voličov, pričom si získala väčšinu vo všetkých 26 kantónoch.

Vo Švajčiarsku sú od roku 2007 povolené registrované partnerstvá homosexuálov a lesbičiek.

Budú si môcť adoptovať deti


Manželstvá partnerov rovnakého pohlavia dosiahnú rovnakú úroveň ako manželstvá heterosexuálnych párov, napríklad si budú môcť adoptovať deti. Lesbické páry zasa budú môcť využívať regulované darovanie spermií.

Odporcovia myšlienky tvrdia, že nahradenie registrovaných partnerstiev úplnými manželskými právami by podkopalo tradičnú rodinu založenú na vzťahu muža a ženy.

Referendá niekoľkokrát ročne


Švajčiarsko organizuje referendá niekoľkokrát ročne, vďaka čomu môžu voliči priamo zasahovať do politiky.

V nedeľu sa voliči vyjadrovali aj k otázke zvýšenia daní z výnosov, ako sú dividendy či príjmy z prenájmu nehnuteľností. Tento návrh však nepodporili, keď až 64,9 % hlasujúcich bolo proti.

Viac k témam: homosexuálne manželstvá, referendum
Zdroj: Webnoviny.sk - Švajčiari podporili v referende manželstvá osôb rovnakého pohlavia, odporcovia sa obávajú o tradičnú rodinu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.