Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18,5 °C
Mimoriadne správy

Sunak: 50-miliardová pôžička pre Ukrajinu je rovnako o odstrašení ako o pomoci

 Webnoviny  14. jún 2024  85  
Sunak: 50-miliardová pôžička pre Ukrajinu je rovnako o odstrašení ako o pomoci

14.6.2024 (SITA.sk) - Podporný balík vo výške 50 miliárd dolárov, na ktorom sa vo štvrtok dohodli lídri G7, podľa britského premiéra Rishiho Sunaka „mení hru“. Referuje o tom web news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Britský premiér povedal, že balík pomoci podporí Ukrajinu na bojovom poli a pri jej ekonomickej rekonštrukcii, no zároveň vyšle „signál“ ruskému vodcovi Vladimirovi Putinovi.

„Signál, ktorý vyšle, odstrašenie... To je rovnako dôležité ako skutočná praktická podpora a na to sme sa zamerali,“ povedal Sunak. Poznamenal, že skupina G7 poskytne peniaze ako pôžičku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)Viac k témam: Britský premiér, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Sunak: 50-miliardová pôžička pre Ukrajinu je rovnako o odstrašení ako o pomoci © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.