Štvrtok, 21. január 2021
Oblačno  2,5 °C
Mimoriadne správy

Súd poslal za mreže najvyššiu protikorupčnú prokurátorku, za branie úplatkov dostala sedem rokov

 Webnoviny  18. jún 2020  122
Súd poslal za mreže najvyššiu protikorupčnú prokurátorku, za branie úplatkov dostala sedem rokov

18.6.2020 (Webnoviny.sk) - Súd v Severnom Macedónsku poslal bývalú najvyššiu protikorupčnú prokurátorku na sedem rokov za mreže za branie úplatkov a luxusných darov. Päťdesiatpäťročná Katica Janeva sa dozvedela svoj trest vo štvrtok a naďalej odmieta akékoľvek pochybenie.

Obchodník a televízna osobnosť Bojan Jovanovski, ktorého zatkli v súvislosti s prípadom, dostal deväťročný trest. Uznali ho vinným z využitia svojho vplyvu na Janevu, ktorej dal 50-tisíc eur výmenou za "zhovievavejšie zaobchádzanie" s biznismenom počas veľkého korupčného vyšetrovania.

Korupcia na vysokých miestach vyvolala roky politického zmätku v krajine a uvádzajú ju ako kľúčovú prekážku pre vstup Severného Macedónska do Európskej únie.

Viac k témam: korupcia, úplatky, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Súd poslal za mreže najvyššiu protikorupčnú prokurátorku, za branie úplatkov dostala sedem rokov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.