Piatok, 12. júl 2024
Búrka  20,8 °C
Mimoriadne správy

Štátny úrad pre vyšetrovanie skúma okupáciu na juhu Ukrajiny, zlyhaná operácia umožnila Rusom rýchlejší postup

 Webnoviny  21. september 2023  182  
Štátny úrad pre vyšetrovanie skúma okupáciu na juhu Ukrajiny, zlyhaná operácia umožnila Rusom rýchlejší postup

21.9.2023 (SITA.sk) - Štátny úrad pre vyšetrovanie na Ukrajine sa zaoberá obranou Chersonskej oblasti na začiatku rozsiahlej ruskej invázie.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ako referuje web Ukrajinská pravda, vyšetruje a vypočúva veliteľov ukrajinských ozbrojených síl. V ostatnom období sa šíria správy, že zo strany ukrajinskej armády mohlo nastať nedbalé konanie a velenie ukrajinskej armády na juhu pred ruským postupom údajne nezabezpečilo zamínovanie strategických miest.

Armáda mala zároveň vyhodiť do vzduchu mosty v Čonhare severne od Krymu, pričom táto operácia vtedy zlyhala, a to umožnilo Rusom rýchlejší postup na juhu Ukrajiny. Hlavnými postavami v tomto prípade môžu byť veliteľ spojených síl generálporučík Serhij Najev a generálmajor Andrij Sokolov, ktorý bol na začiatku invázie zástupcom veliteľa ukrajinských síl na juhu krajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, ukrajinské ozbrojené sily
Zdroj: SITA.sk - Štátny úrad pre vyšetrovanie skúma okupáciu na juhu Ukrajiny, zlyhaná operácia umožnila Rusom rýchlejší postup © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.