Utorok, 16. júl 2024
Prevažne slnečno  27,9 °C
Mimoriadne správy

Rusko po prvý raz za šesť mesiacov zaútočilo na energetickú infraštruktúru, bez elektriny ostalo takmer 400 obcí

 Webnoviny  21. september 2023  163  
Rusko po prvý raz za šesť mesiacov zaútočilo na energetickú infraštruktúru, bez elektriny ostalo takmer 400 obcí

21.9.2023 (SITA.sk) - Ukrajinská štátna energetická spoločnosť Ukrenerho uviedla, že nočné raketové útoky spôsobili škody na energetických zariadeniach na západnej a strednej Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Prvý útok po šiestich mesiacoch


Je to podľa nej po prvý raz za šesť mesiacov, čo Rusko zaútočilo na energetickú infraštruktúru. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

„V dôsledku útoku boli čiastočné výpadky elektriny v Rivnenskej, Žytomyrskej, Kyjevskej, Dnipropetrovskej a Charkovskej oblasti. Obnovuje sa dodávka energie spotrebiteľom,“ uviedla Uhrenerho. Ako tiež informovala, v dôsledku bojov a ďalších dôvodov bolo ráno bez elektriny 398 obcí.

Útok bez obetí


Šéf rivnenskej vojenskej administratívy Vitalij Kovaľ informoval, že v oblasti mali niekoľko raketových úderov, ktoré zasiahli energetickú a civilnú infraštruktúru. Nevyžiadali si však obete.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Útoky prišli v čase, keď sa Ukrajina pripravuje na zimné mesiace. Vlani Rusko začalo intenzívne útočiť na energetickú infraštruktúru naprieč celou Ukrajinou v októbri.

Viac k témam: energetická infraštruktúra, raketové útoky, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rusko po prvý raz za šesť mesiacov zaútočilo na energetickú infraštruktúru, bez elektriny ostalo takmer 400 obcí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.