Utorok, 3. október 2023
Mimoriadne správy

Štátne médiá po vzbure bagatelizujú výsledky wagnerovcov na bojisku

 Webnoviny   1. júl 2023  89  
Štátne médiá po vzbure bagatelizujú výsledky wagnerovcov na bojisku

1.7.2023 (SITA.sk) - Po minulotýždňovej krátkej vzbure wagnerovcov proti ruskej vláde začali ruské štátne médiá bagatelizovať dôležitosť tejto žoldnierskej skupiny, ktorá sa na Ukrajine zviditeľnila predovšetkým niekoľkomesačným obliehaním Bachmutu. Poukázal na to web Kyev Independent.

V nedávnom vysielaní ruský Prvý kanál porovnal boje o Bachmut a Mariupoľ. V hodnotení uviedol, že Mariupoľ na pobreží Azovského mora bol v skutočnosti dôležitejší ako Bachmut, pričom „oslobodenie“ Mariupoľa trvalo len 71 dní, na rozdiel od desaťmesačného obliehania Bachmutu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Mariupoľ bol dobytý vojakmi ruskej armády, zatiaľ čo v bojoch o Bachmut sa angažovali predovšetkým žoldnieri z Wagnerovej skupiny. Prvý kanál uviedol, že že Bachmut „nie je najdôležitejším mestom v prvej línii“ v porovnaní s Mariupoľom. Ten istý kanál pritom 21. mája označil dobytie Bachmutu wagnerovcami za „udalosť historického rozsahu“.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vagnerovci, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Štátne médiá po vzbure bagatelizujú výsledky wagnerovcov na bojisku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.