Streda, 7. december 2022
Zamračené  -0,1 °C
Mimoriadne správy

Srbsko neuzná anexiu štyroch ukrajinských regiónov Ruskom, chráni tak svoju vlastnú územnú integritu

 Webnoviny  28. september 2022  38
Srbsko neuzná anexiu štyroch ukrajinských regiónov Ruskom, chráni tak svoju vlastnú územnú integritu

28.9.2022 (Webnoviny.sk) - Srbsko uviedlo, že neuzná ruskú anexiu štyroch ukrajinských regiónov pod kontrolou Moskvy, v ktorých tento týždeň uskutočnili referendá o odtrhnutí sa od Ukrajiny.

Srbský prezident Aleksandar Vučič, hoci je spojencom Ruska, v stredu novinárom povedal, že nemôže a neuzná referendá aj z dôvodu Kosova, ktorého vyhlásenie nezávislosti z roku 2008 Belehrad neuznáva.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Chránime našu vlastnú územnú integritu a je v našom najlepšom záujme chrániť územnú integritu medzinárodne uznávaných krajín," povedal Vučič. „Je to jediná vec, ktorá sa nemôže zmeniť, tieto veci sú pre nás zásadné," dodal.

Srbsko udržiava úzke vzťahy s Ruskom napriek vojne na Ukrajine a odmietlo pripojiť sa k západným sankciám, hoci sa formálne snaží vstúpiť do Európskej únie.

Viac k témam: Anexia, pseudoreferendum, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Srbsko neuzná anexiu štyroch ukrajinských regiónov Ruskom, chráni tak svoju vlastnú územnú integritu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.