Streda, 7. december 2022
Zamračené  -0,1 °C
Mimoriadne správy

Erdogan: Referendá o odtrhnutí ukrajinských území okupovaných Ruskom komplikujú snahu o diplomatické riešenie konfliktu

 Webnoviny  28. september 2022  29
Erdogan: Referendá o odtrhnutí ukrajinských území okupovaných Ruskom komplikujú snahu o diplomatické riešenie konfliktu

28.9.2022 (Webnoviny.sk) - Referendá o odtrhnutí štyroch ukrajinských regiónov okupovaných Ruskom komplikujú snahu nájsť diplomatické riešenie konfliktu. Povedal to turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

Konštatoval to vo vyhlásení, ktoré zverejnila kancelária tureckého prezidenta po jeho stredajšom telefonickom rozhovore s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským.

Viac o téme: Vojna na UkrajineErdogan počas telefonického rozhovoru zároveň zopakoval pripravenosť Turecka na nevyhnutný príspevok k mierovému riešeniu vojny a ponúkol, že bude konať ako sprostredkovateľ a podporovateľ zriadenia demilitarizovanej zóny okolo ukrajinskej Zaporižžskej jadrovej elektrárne.

Viac k témam: Anexia, pseudoreferendum, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Erdogan: Referendá o odtrhnutí ukrajinských území okupovaných Ruskom komplikujú snahu o diplomatické riešenie konfliktu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.