Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Spustia Rusi na Ukrajine masívnu ofenzívu alebo nie? V Ruskú sú na to protichodné názory, tvrdí americký zdroj

 Webnoviny  20. december 2022  51  
Spustia Rusi na Ukrajine masívnu ofenzívu alebo nie? V Ruskú sú na to protichodné názory, tvrdí americký zdroj

20.12.2022 (Webnoviny.sk) - V Rusku existujú protichodné názory na to, či spustiť protiofenzívu na Ukrajine alebo nie. Novinárom to povedal nemenovaný vysokopostavený predstaviteľ amerického ministerstva zahraničia.

Washington však bude podľa neho naďalej podporovať Kyjiv bez ohľadu na to, aký scenár sa vo vojne na Ukrajine odohrá, informuje spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Určite sú niektorí, ktorí by, myslím, chceli pokračovať v ofenzíve na Ukrajine. Sú iní, ktorí majú skutočné otázky o schopnosti Ruska to skutočne urobiť,“ vyjadril sa predstaviteľ.

Minulý týždeň sa hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl, generál Valerij Zalužnyj pre týždenník The Economist vyjadril, že Rusko pripravuje 200-tisíc vojakov na masívnu ofenzívu, ktorá by mohla prísť z východu, juhu a dokonca aj z Bieloruska, a to už v januári.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Spustia Rusi na Ukrajine masívnu ofenzívu alebo nie? V Ruskú sú na to protichodné názory, tvrdí americký zdroj © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.