Streda, 1. február 2023
Slabý dážď  1,3 °C
Mimoriadne správy

Sever Kalifornie zasiahlo silné zemetrasenie s magnitúdom 6,4 a napáchalo rozsiahle materiálne škody

 Webnoviny  20. december 2022  28
Sever Kalifornie zasiahlo silné zemetrasenie s magnitúdom 6,4 a napáchalo rozsiahle materiálne škody

20.12.2022 (Webnoviny.sk) - Severnou Kalifornou v utorok skoro ráno otriaslo silné zemetrasenie, ktoré spôsobilo škody na domoch a cestách a pripravilo o elektrinu tisícky ľudí. Dvaja ľudia utrpeli zranenia.

Zemetrasenie s magnitúdom 6,4 udrelo o 2:34 miestneho času pri meste Ferndale, zhruba 345 kilometrov severozápadne od San Francisca a blízko tichomorského pobrežia, a nasledovalo po ňom viacero ďalších otrasov. Epicentrum sa nachádzalo blízko pobrežia v hĺbke 16 kilometrov.

Pohotovostné služby v okrese Humboldt informovali, že v dôsledku zemetrasenia evidujú rozsiahle škody na cestách a domoch.

Úrady uzavreli dôležitý most vo Ferndale, na ktorom sa objavili známky poškodenia. Na niektorých miestach hlásia aj úniky plynu.

Podľa webu poweroutage.us po zemetrasení v Kalifornii postihol viac ako 70-tisíc odberateľov výpadok elektriny. Úrad šerifa v okrese Humboldt na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter informoval, že neočakávajú vlny cunami.

Viac k témam: Zemetrasenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Sever Kalifornie zasiahlo silné zemetrasenie s magnitúdom 6,4 a napáchalo rozsiahle materiálne škody © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.