Sobota, 3. jún 2023
Slnečno  15 °C
Mimoriadne správy

Spojené štáty poskytnú Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc v hodnote 325 miliónov dolárov aj muníciu pre raketomety HIMARS

 Webnoviny  20. apríl 2023  68  
Spojené štáty poskytnú Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc v hodnote 325 miliónov dolárov aj muníciu pre raketomety HIMARS

20.4.2023 (SITA.sk) - Americké ministerstvo obrany ohlásilo ďalší balík vojenskej pomoci Ukrajine v hodnote 325 miliónov dolárov. Pomoc, o ktorej informovali v stredu, zahŕňa muníciu pre raketomety HIMARS, 155-milimetrovú a 105-milimetrovú muníciu pre delostrelectvo, protitankové míny a viac ako deväť miliónov nábojov pre ručné zbrane.

Viac o téme: Vojna na UkrajineWashington Ukrajine poskytne aj demolačnú muníciu, vozidlá pre logistickú podporu, vybavenie na údržbu a náhradné dielce, uviedol Pentagon. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)Od začiatku otvorenej vojny Ruska proti Ukrajine USA na bezpečnostnú pomoc Kyjevu vyčlenili už viac ako 35,4 miliardy dolárov.Viac k témam: raketomety HIMARS, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Spojené štáty poskytnú Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc v hodnote 325 miliónov dolárov aj muníciu pre raketomety HIMARS © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.