Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  21,1 °C
Mimoriadne správy

Spojené štáty plánujú poskytnúť skonfiškovaný ruský majetok Ukrajine, Kremeľ to považuje za nezákonné

 Webnoviny   7. september 2023  170  
Spojené štáty plánujú poskytnúť skonfiškovaný ruský majetok Ukrajine, Kremeľ to považuje za nezákonné

7.9.2023 (SITA.sk) - Plán Spojených štátov použiť skonfiškované prostriedky ruských podnikateľov, na ktorých sú uvalené sankcie, na pomoc Ukrajine, považuje Moskva za nezákonný. Ako referuje web news.sky.com, povedal to hovorca Kremľa Dmitrij Peskov, ktorý dodal, že „Rusko napadne takéto kroky“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Peskov povedal, že niektorí ruskí podnikatelia už napadli podobné kroky v niektorých krajinách, kde ich súdy označili za nezákonné.

Od začiatku vojny západné štáty uvalili sankcie na ruských jednotlivcov a subjekty v snahe eliminovať priemysel, ktorý podporuje ruskú vojnovú mašinériu.


Medzi sankcionované osoby patria napríklad Polina Kovaľovová, nevlastná dcéra ruského ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova, miliardársky ropný magnát Jevgenij Švidler či German Gref, generálny riaditeľ najväčšej ruskej banky Sberbank a blízky poradca ruského vodcu Vladimira Putina ešte od 90. rokov minulého storočia.Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Majetok podnikateľských subjektov, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, ruský minister zahraničia, Ruský prezident, Sankcie proti Rusku, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Spojené štáty plánujú poskytnúť skonfiškovaný ruský majetok Ukrajine, Kremeľ to považuje za nezákonné © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.