Utorok, 16. júl 2024
Prevažne slnečno  27,9 °C
Mimoriadne správy

Spojené štáty apelujú na svojich občanov v Bielorusku, aby „okamžite odišli“

 Webnoviny  22. august 2023  173  
Spojené štáty apelujú na svojich občanov v Bielorusku, aby „okamžite odišli“

22.8.2023 (SITA.sk) - Spojené štáty naliehajú na amerických občanov v Bielorusku, aby opustili túto krajinu. Ako referuje web news.sky.com, americké veľvyslanectvo v Minsku v pondelok popoludní vyhlásilo, že „americkí občania v Bielorusku by mali okamžite odísť".

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Zvážte odchod cez zostávajúce hraničné priechody s Litvou a Lotyšskom alebo lietadlom," uviedla ambasáda. Varovala tiež občanov, aby necestovali do Bieloruska pre jeho podporu ruskej invázie na Ukrajinu a skutočnosť, že americké veľvyslanectvo má obmedzenú schopnosť pomáhať ľuďom, ktorí tam žijú alebo cestujú.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Vo vyhlásení sa taktiež uvádza, že ak sa niekto rozhodne vycestovať do Bieloruska, nemal by sa spoliehať na pomoc od vlády Spojených štátov.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Spojené štáty apelujú na svojich občanov v Bielorusku, aby „okamžite odišli“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.