Utorok, 16. júl 2024
Prevažne slnečno  27,9 °C
Mimoriadne správy

Britská zdravotná sestra dostala za vraždu siedmich bábätiek najprísnejší trest, odsúdili ju na doživotie

 Webnoviny  21. august 2023  175  
Britská zdravotná sestra dostala za vraždu siedmich bábätiek najprísnejší trest, odsúdili ju na doživotie

21.8.2023 (SITA.sk) - Bývalú britskú novorodeneckú sestru Lucy Letby odsúdili na doživotné väzenie bez možnosti prepustenia za vraždu siedmich detí a pokus o zabitie ďalších šiestich, keď pracovala v nemocnici v severnom Anglicku.

Sudca James Goss, ktorý zdôraznil jej „krutosť a vypočítavosť“, jej dal v pondelok najprísnejší trest možný podľa britského práva.

Porota na korunnom súde v Manchestri po 22 dňoch rokovania uznala 33-ročnú Letby za vinnú zo zabitia detí počas jej ročného vyčíňania, keď využívala zraniteľnosť chorých novorodencov a ich znepokojených rodičov.

Obete zabila v období od júna 2015 do júna 2016 na novorodeneckom oddelení v nemocnici Countess of Chester v severozápadnom Anglicku.

Viac k témam: Doživotie, vražda novorodencov
Zdroj: SITA.sk - Britská zdravotná sestra dostala za vraždu siedmich bábätiek najprísnejší trest, odsúdili ju na doživotie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.