Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Spojené kráľovstvo pokračuje v pomoci Ukrajine, poskytnúť chce ďalšie vybavenie

 Webnoviny   3. január 2023  52  
Spojené kráľovstvo pokračuje v pomoci Ukrajine, poskytnúť chce ďalšie vybavenie

3.1.2023 (Webnoviny.sk) - Spojené kráľovstvo bude pokračovať v dlhodobej podpore Ukrajiny a pracuje na tom, aby „v nadchádzajúcich týždňoch a mesiacoch poskytlo ďalšie vybavenie“. Ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému to povedal britský premiér Rishi Sunak.

Dronové útoky


Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na prepis utorkového telefonického rozhovoru lídrov, ktorý poskytla Downing Street.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Lídri hovorili o odporných útokoch dronmi na Ukrajinu z posledných dní,“ uviedlo tlačové oddelenie Downing Street. Premiér podľa neho ubezpečil, že Ukrajina môže počítať s pokračujúcou dlhodobou podporou zo strany Spojeného kráľovstva, „čo potvrdzuje aj nedávna dodávka viac ako tisíc protivzdušných striel“.

Vybavenie


Podľa premiéra tiež pracujú na tom, aby v nadchádzajúcich týždňoch a mesiacoch poskytli ďalšie vybavenie na zabezpečenie víťazstva Ukrajiny na bojisku.

Partneri zo Spoločných expedičných síl (JEF) tiež podľa Sunaka úzko spolupracujú na poskytnutí dodatočného vybavenia, o ktoré požiadala Ukrajina.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Britský premiér, Downing Street, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Spojené kráľovstvo pokračuje v pomoci Ukrajine, poskytnúť chce ďalšie vybavenie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.