Pondelok, 11. december 2023
Mrznúci dážď  0 °C
Mimoriadne správy

Špeciálne ukrajinské operácie na ľavom brehu Dnipra sú väčšie ako v minulosti, Ukrajinci získali pozície aj v dedine Krynky

 Webnoviny  20. október 2023  79  
Špeciálne ukrajinské operácie na ľavom brehu Dnipra sú väčšie ako v minulosti, Ukrajinci získali pozície aj v dedine Krynky

20.10.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské akcie na ľavom brehu rieky Dnipro v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny sú podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) pravdepodobne väčšie ako taktické výpady, ktoré Kyjev uskutočnil predtým.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Geolokačné zábery naznačujú, že ukrajinské sily si udržiavajú prítomnosť pozdĺž brehov Dnipra a v blízkosti železničného Antonovského mosta napriek ruským protiútokom, uviedol ISW. Analytici z ISW si všímajú štvrtkové tvrdenie prominentného ruského milbloggera, že dve sabotážne a prieskumné skupiny ukrajinskej námornej brigády prekročili rieku Dnipro.

Zároveň porazili ruské jednotky v tejto oblasti a získali pozície v dedine Krynky vzdialenej zhruba dva kilometre od ľavého brehu rieky. Ďalší ruský milblogger napísal, že ukrajinská armáda do útoku na Krynky nasadila viac vojakov ako pri predchádzajúcich útokoch.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Chersonská oblasť, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk - Špeciálne ukrajinské operácie na ľavom brehu Dnipra sú väčšie ako v minulosti, Ukrajinci získali pozície aj v dedine Krynky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.