Streda, 6. december 2023
Mierne sneženie  -3,5 °C
Mimoriadne správy

Americký prezident odsúdil činy hnutia Hamas aj ruského vodcu, ich cieľ je zničiť demokraciu (foto+video)

 Webnoviny  20. október 2023  69  
Americký prezident odsúdil činy hnutia Hamas aj ruského vodcu, ich cieľ je zničiť demokraciu (foto+video)

20.10.2023 (SITA.sk) - Americký prezident Joe Biden vo štvrtok večer v prejave v Oválnej pracovni Bieleho domu odsúdil činy palestínskeho militantného hnutia Hamas aj ruského vodcu Vladimira Putina s tým, že útoky na Izrael a invázia na Ukrajinu majú spoločné motívy.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Hamas a Putin predstavujú rôzne hrozby, ale toto majú spoločné - obaja chcú úplne zničiť susednú demokraciu, úplne ju zničiť,“ povedal Biden podľa spravodajskej televízie CNN.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Biden taktiež povedal, že keď teroristi nezaplatia za teror a keď diktátori nezaplatia za agresiu, prinášajú ešte väčší chaos, smrť a agresiu.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt„Pokračujú ďalej. A náklady a hrozby pre Ameriku a svet stále rastú. Takže ak nezastavíme Putinovu túžbu po moci a kontrole nad Ukrajinou, neuspokojí sa len s Ukrajinou,“ skonštatoval Biden. Povedal tiež, že pošle Kongresu urgentnú rozpočtovú požiadavku na pomoc Izraelu a Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)Viac k témam: Americký kongres, Americký prezident, Biely dom, Izraelsko-palestínsky konflikt, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Americký prezident odsúdil činy hnutia Hamas aj ruského vodcu, ich cieľ je zničiť demokraciu (foto+video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.