Piatok, 27. január 2023
Zamračené  -3,3 °C
Mimoriadne správy

Španielsko podá Ukrajine pomocnú ruku, pošle jej protilietadlovú batériu aj obrnené vozidlá

 Webnoviny  25. august 2022  58
Španielsko podá Ukrajine pomocnú ruku, pošle jej protilietadlovú batériu aj obrnené vozidlá

25.8.2022 (Webnoviny.sk) - Španielsko prvý raz od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu pošle Kyjevu protilietadlovú delostreleckú batériu. Najnovšia dodávka vojenskej pomoci zo strany Madridu bude podľa vyhlásenia španielskeho ministerstva obrany obsahovať aj tisíc projektilov pre poľné delostrelectvo, tisíc ton motorovej nafty, rôzne obrnené vozidlá a 30-tisíc zimných uniforiem. Informuje o tom portál cnn.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Španielsko pokračuje v podpore ukrajinského ľudu v jeho boji za obranu mieru a slobody proti ruskej invázii," uviedol španielsky rezort obrany.

Španielsko bude cvičiť ukrajinských vojakov v obsluhe svojej protilietadlovej batérie. Zároveň poskytne výcvik personálu ukrajinského letectva. Výcvik sa uskutoční v spojeneckej krajine Španielska, uviedlo vyhlásenie ministerstva obrany, ktoré však nekonkretizovalo, v ktorom štáte sa bude výcvik konať.

Španielsko naposledy v apríli oznámilo, že Ukrajine dodá 200 ton munície a ďalšiu vojenskú pomoc.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská pomoc
Zdroj: Webnoviny.sk - Španielsko podá Ukrajine pomocnú ruku, pošle jej protilietadlovú batériu aj obrnené vozidlá © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.