Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Španielska polícia rozbila rozsiahly drogový gang, medzi zatknutými boli aj Slováci

 Webnoviny   1. september 2021  122
Španielska polícia rozbila rozsiahly drogový gang, medzi zatknutými boli aj Slováci

1.9.2021 (Webnoviny.sk) - Španielska polícia počas tohto leta rozbila drogový gang, pričom zatkla viac ako 100 ľudí. Informoval o tom v stredu Europol, ktorý uviedol, že zatknutia sa uskutočnili 13. júla. Španielska polícia vtedy v spolupráci s políciou z Nemecka a Albánska zadržala 107 osôb počas 42 razií v Barcelone a troch menších mestách na severovýchode Španielska.

Dôvodom zatknutí bolo podozrenie z vytvorenia skupiny „hlavne po albánsky hovoriacich páchateľov", ktorí pestovali a nelegálne predávali marihuanu. Súčasťou skupiny boli Albánci, Španieli, Gréci a Slováci, uviedol Europol.

Skupina podľa polície nelegálne pestovala marihuanu v Španielsku a pašovala ju do iných európskych krajín na predaj. Počas operácie policajti odhalili viac ako 50 tajných fariem na pestovanie marihuany.

Viac k témam: drogový kartel, protidrogová razia, zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk - Španielska polícia rozbila rozsiahly drogový gang, medzi zatknutými boli aj Slováci © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.