Piatok, 22. október 2021
Jasno  8,9 °C
Mimoriadne správy

Afganistan generuje všetky bezpečnostné riziká. Mikulec ubezpečuje Slovákov, že migrantov preveria

 Webnoviny   1. september 2021  82
Afganistan generuje všetky bezpečnostné riziká. Mikulec ubezpečuje Slovákov, že migrantov preveria

1.9.2021 (Webnoviny.sk) - Afganistan generuje podľa ministra vnútra SR Romana Mikulca (OĽaNO) všetky bezpečnostné riziká, ktoré je možné si predstaviť. Uviedol to vo svojom statuse na sociálnej sieti v nadväznosti na mimoriadne zasadnutie Rady Európskej únie (EÚ), na ktorom sa zúčastnil.

Priblížil, že jedinou témou rokovania bola zhoršujúca sa situácia v Afganistane. S ministrami vnútra členských štátov EÚ na stretnutí diskutovali aj o pokračovaní koordinácie s medzinárodnými partnermi, ako sú Organizácia Spojených národov (OSN), s cieľom stabilizovať región a zaistiť poskytovanie humanitárnej pomoci zraniteľnému obyvateľstvu v Afganistane a susedných krajinách, predovšetkým ženám a deťom.

Zhodli sa na tom, že podpora a poskytovanie adekvátnej ochrany tým, ktorí to potrebujú, je v súlade s právom EÚ a ich medzinárodnými záväzkami.

„Kľúčové z môjho pohľadu je, že nechceme opakovať skúsenosť z roku 2015. Nesmieme stratiť kontrolu nad migráciou z Afganistanu a jeho okolia a nesmieme byť vystavení príchodu veľkého počtu migrantov,“ napísal. Zároveň ubezpečil občanov Slovenska, že ich prioritou je dôsledné preverovanie všetkých, ktorí prídu na slovenské hranice.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, hrozba, Taliban, utečenci z Afganistanu, vojnový konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Afganistan generuje všetky bezpečnostné riziká. Mikulec ubezpečuje Slovákov, že migrantov preveria © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.