Nedeľa, 25. september 2022
Oblačno  11,2 °C
Mimoriadne správy

Grécki lekári a sestry proti povinnému očkovaniu protestujú, hrozia prerušením práce v nemocniciach

 Webnoviny   1. september 2021  236
Grécki lekári a sestry proti povinnému očkovaniu protestujú, hrozia prerušením práce v nemocniciach

1.9.2021 (Webnoviny.sk) - Zamestnanci gréckych štátnych nemocníc v stredu po celej krajine protestovali proti povinnému očkovaniu zdravotníkov proti koronavírusu. Zdravotníkom, ktorí nebudú v stanovenom termíne zaočkovaní, hrozí pozastavenie pracovného pomeru bez vyplácania miezd.

Grécka vláda tvrdí, že toto opatrenie je nutné s cieľom chrániť nemocnice počas tretej veľkej vlny ochorenia COVID-19. Zdravotnícke odbory však hovoria, že povinné očkovanie nie je potrebné, keďže podľa odhadov 95 percent lekárov a 90 percent ďalších zamestnancov najväčších nemocníc krajiny je úplne zaočkovaných.

Viac o téme: Koronavírus


Grécke zdravotnícke odbory sa ďalej vyjadrili, že vládnu vakcinačnú kampaň podporujú, ale odmietajú povinné očkovanie. Stredajšie protesty boli malé a pokojné a neboli hlásené nijaké zatknutia. Na štvrtok však grécki zdravotníci plánujú trojhodinové prerušenie práce v štátnych nemocniciach.

Viac k témam: Koronavírus, lekári, povinné očkovanie, protest
Zdroj: Webnoviny.sk - Grécki lekári a sestry proti povinnému očkovaniu protestujú, hrozia prerušením práce v nemocniciach © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.