Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  0,5 °C
Mimoriadne správy

Šojgu priblížil, kedy Rusi namieria proti Ukrajine jadrové alebo chemické zbrane

 Webnoviny  16. august 2022  43
Šojgu priblížil, kedy Rusi namieria proti Ukrajine jadrové alebo chemické zbrane

16.8.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko „nepotrebuje“ použiť jadrové zbrane na dosiahnutie svojich cieľov na Ukrajine. Ako referuje spravodajský web CNN, v utorok to povedal ruský minister obrany Sergej Šojgu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Lži a šíriace sa dezinformácie


„Z vojenského hľadiska nie je potrebné použiť jadrové zbrane na Ukrajine na dosiahnutie našich cieľov,“ povedal Šojgu účastníkom konferencie o medzinárodnej bezpečnosti v Moskve.

„Hlavným účelom ruských jadrových zbraní je odradiť jadrový útok, ich použitie je obmedzené na mimoriadne okolnosti, ktoré sú definované v ruských sprievodných dokumentoch a tie sú prístupné verejnosti,“ dodal.

„Na tomto pozadí sa v médiách šíria špekulácie o údajnom použití ruských taktických jadrových zbraní počas špeciálnej vojenskej operácie alebo o pripravenosti použiť chemické zbrane. Všetky tieto informácie sú absolútna lož,“ povedal.

Ruské zbrane sú vraj lepšie ako americké


Šojgu tiež poznamenal, že vysokovýkonné delostrelecké raketové systémy HIMARS, ktoré Spojené štáty dodali Ukrajine, nemajú na bojisku „významný vplyv“.

Podľa neho boli spolu s americkými húfnicami „povýšené Západom do úlohy super zbraní“, ale „nemajú veľký vplyv na situáciu“. „Ruské zbrane však v bojoch potvrdili svoje najlepšie kvality,“ skonštatoval ruský minister obrany.

Viac k témam: Jadrové zbrane, raketový systém HIMARS, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Šojgu priblížil, kedy Rusi namieria proti Ukrajine jadrové alebo chemické zbrane © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.