Streda, 17. august 2022
Slnečno  23,2 °C
Mimoriadne správy

Situácia v Mariupole sa zhoršuje a pomoc neprichádza, ľudia umierajú v dôsledku vyhladovania i dehydratácie

 Webnoviny   6. apríl 2022  52
Situácia v Mariupole sa zhoršuje a pomoc neprichádza, ľudia umierajú v dôsledku vyhladovania i dehydratácie

6.4.2022 (Webnoviny.sk) - Humanitárna situácia v obliehanom ukrajinskom meste Mariupoľ sa podľa britského ministerstva obrany zhoršuje. V najnovšom spravodajskom hlásení uvádza, že väčšina zo 160-tisíc obyvateľov mesta je bez svetla, komunikácií, liekov, tepla alebo vody a ruské sily bránia príchodu humanitárnej pomoci, „pravdepodobne za účelom vytvorenia tlaku na obrancov, aby sa vzdali“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktMesto je obkľúčené ruskými silami od začiatku marca a podľa britského rezortu obrany tam naďalej pokračujú ťažké boje a nálety. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Ukrajinská armáda v stredu uviedla, že jej sily odrážajú útoky na Mariupoľ už viac ako 40 dní. Ruské sily postupujú k centru mesta, ale ukrajinskí vojaci majú stále pod kontrolou nejaké oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Situácia pre civilistov v Mariupole je mimoriadne ťažká. Neprestajné bombardovanie zanechalo rozsiahlu spúšť a námestník starostu uviedol, že ľudia zomierajú v dôsledku vyhladovania a dehydratácie. Medzinárodný výbor Červeného kríža sa minulý týždeň pokúsil evakuovať civilistov, ale bol nútený to odložiť pre zlé bezpečnostné podmienky.

Viac k témam: Humanitárna kríza, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Situácia v Mariupole sa zhoršuje a pomoc neprichádza, ľudia umierajú v dôsledku vyhladovania i dehydratácie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.