Sobota, 28. máj 2022
Oblačno  11,2 °C
Mimoriadne správy

USA, Austrália a Veľká Británia začnú vyvíjať hypersonické strely, keďže ich znepokojujú aktivity Číny

 Webnoviny   6. apríl 2022  35
USA, Austrália a Veľká Británia začnú vyvíjať hypersonické strely, keďže ich znepokojujú aktivity Číny

6.4.2022 (Webnoviny.sk) - Spojené štáty, Veľká Británia a Austrália budú v rámci ich bezpečnostnej aliancie AUKUS vyvíjať hypersonické strely.

Americký prezident Joe Biden, britský premiér Boris Johnson a predseda austrálskej vlády Scott Morrison v spoločnom vyhlásení uviedli, že sa „zaviazali začať novú trojstrannú spoluprácu v oblasti hypersonických a kontrahypersonických schopností a elektronického boja, ako aj rozšíriť zdieľanie informácií a prehĺbiť spoluprácu v oblasti obranných inovácií“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktKrok prichádza v čase rastúcich obáv zo strany USA a spojencov z vojenských aktivít Číny v Tichom oceáne.

Vývoju hypersonických striel, ktoré sa nedajú zachytiť súčasnými protiraketovými systémami, sa venujú Spojené štáty, Rusko aj Čína. Rusko podľa popredného amerického veliteľa v Európe niekoľkokrát použilo hypersonické zbrane na Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: hypersonická raketa
Zdroj: Webnoviny.sk - USA, Austrália a Veľká Británia začnú vyvíjať hypersonické strely, keďže ich znepokojujú aktivity Číny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.