Sobota, 28. marec 2020
Slnečno  14,4 °C
Mimoriadne správy

Situácia na Pobaltí sa zhoršuje, narastajúce napätie môže viesť k ďalším vojenským konfliktom

 Webnoviny  13. marec 2020  39
Situácia na Pobaltí sa zhoršuje, narastajúce napätie môže viesť k ďalším vojenským konfliktom

13.3.2020 (Webnoviny.sk) - Švédska vojenská spravodajská služba uviedla, že bezpečnostná situácia pri Baltskom mori sa zhoršila a existuje zvýšené riziko vypuknutia vojenských incidentov a konfrontácie, ktorá môže v najhoršom prípade viesť k ďalšej eskalácii.Vojenská spravodajská a bezpečnostná služba (MUST) informovala, že situáciu ovplyvňuje aj "dynamika medzi Spojenými štátmi, Čínou, Ruskom a Európskou úniou". V správe uviedli, že Rusko je vojensky slabšie ako USA a NATO, no podotkli, že na určitý čas môže mať v regióne nadradené postavenie.

Minulý mesiac estónska zahraničná spravodajská služba informovala, že pravdepodobnosť ruského útoku je nízka. Akákoľvek konfrontácia Ruska so západom však môže situáciu zmeniť na nebezpečnú pre Estónsko, Litvu a Lotyšsko.

Viac k témam: hrozba, konflikt, pobaltské štáty, Vojenská spravodajská služba
Zdroj: Webnoviny.sk - Situácia na Pobaltí sa zhoršuje, narastajúce napätie môže viesť k ďalším vojenským konfliktom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.