Štvrtok, 2. apríl 2020
Slnečno  1,7 °C
Mimoriadne správy

Turizmus je pre koronavírus vo vážnom ohrození, o zamestnanie môžu prísť milióny ľudí

 Webnoviny  13. marec 2020  35
Turizmus je pre koronavírus vo vážnom ohrození, o zamestnanie môžu prísť milióny ľudí

13.3.2020 (Webnoviny.sk) - Globálna epidémia koronavírusu znamená, že ohrozené sú milióny pracovných miest v sektore cestovania a turizmu. Podľa Svetovej rady cestovania a turizmu (WTTC) v dôsledku pandémie by mohlo celosvetovo zaniknúť do 50 miliónov pracovných pozícií.

Tieto údaje WTTC naznačujú, že sektor cestovania by sa mohol v roku 2020 zmenšiť až o 25 percent. Informuje o tom portál bbc.com.

Odvetvie turizmu je postihnuté vo veľkom rozsahu, keďže mnohé krajiny zaviedli cestovné obmedzenia v snahe zabrzdiť šírenie koronavírusu. Táto epidémia "predstavuje významnú hrozbu pre sektor turizmu", uviedla Gloria Guevarová, generálna riaditeľka WTTC. Dodala však, že "cestovanie a turizmus majú silu na prekonanie týchto ťažkostí a vynoria sa z nich ešte silnejšie".

Viac k témam: cestovanie, Koronavírus, prepúšťanie, Svetová rada pre cestovný ruch a turizmus, turizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Turizmus je pre koronavírus vo vážnom ohrození, o zamestnanie môžu prísť milióny ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.