Nedeľa, 1. október 2023
Jasno  13,3 °C
Mimoriadne správy

Shapps sľúbil pokračovanie pomoci Ukrajine, teší sa na spoluprácu so statočnými členmi britských ozbrojených síl

 Webnoviny  31. august 2023  174  
Shapps sľúbil pokračovanie pomoci Ukrajine, teší sa na spoluprácu so statočnými členmi britských ozbrojených síl

31.8.2023 (SITA.sk) - Nový britský minister obrany Grant Shapps v prvom verejnom vyjadrení po prevzatí funkcie povedal, že má v úmysle pokračovať v podpore Ukrajiny.

Na mikroblogovacej sieti X Shapps uviedol, že by rád vzdal poctu enormnému príspevku svojho predchodcu k obrane Spojeného kráľovstva a globálnej bezpečnosti za uplynulé štyri roky. Informuje o tom web Európska pravda.

Viac o téme: Vojna na UkrajineGrant Shapps sa stal šéfom britského rezortu obrany vo štvrtok po tom, ako na tento post rezignoval Ben Wallace.

„Keď preberám prácu na ministerstve obrany, teším sa na spoluprácu so statočnými mužmi a ženami z našich ozbrojených síl, ktorí bránia bezpečnosť nášho národa. A na pokračovanie podpory zo strany Spojeného kráľovstva voči Ukrajine v jej boji proti Putinovej barbarskej invázii," napísal Shapps.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: Britský minister obrany, pomoc Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Shapps sľúbil pokračovanie pomoci Ukrajine, teší sa na spoluprácu so statočnými členmi britských ozbrojených síl © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.