Utorok, 16. júl 2024
Slabý dážď  28,4 °C
Mimoriadne správy

Kremeľ údajne plánuje väčšinu wagnerovcov z Bieloruska presunúť do Afriky, má tam koloniálne a geopolitické záujmy

 Webnoviny  31. august 2023  216  
Kremeľ údajne plánuje väčšinu wagnerovcov z Bieloruska presunúť do Afriky, má tam koloniálne a geopolitické záujmy

31.8.2023 (SITA.sk) - Politické vedenie Ruskej federácie sa podľa ukrajinského Národného centra odporu rozhodlo, že do polovice septembra väčšinu žoldnierov z Wagnerovej skupiny presunie z Bieloruska do afrických krajín.

Podľa tohto plánu majú wagnerovci odísť z Bieloruska do Nigeru, Líbye, Sudánu, Mali či Mozambiku. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Kremeľ má svoje koloniálne a geopolitické záujmy vo všetkých týchto krajinách a podporuje ich junty alebo povstalcov," uviedlo Národné centrum odporu.

„Menšia časť teroristov zostane, aby školili špeciálne jednotky bieloruského ministerstva vnútra s cieľom čeliť prípadnej vzbure proti Lukašenkovi, alebo podpíšu kontrakty s ruským ministerstvom obrany o vyslaní do vojny na Ukrajine," dodalo centrum.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk - Kremeľ údajne plánuje väčšinu wagnerovcov z Bieloruska presunúť do Afriky, má tam koloniálne a geopolitické záujmy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.