Štvrtok, 11. august 2022
Jasno  13,9 °C
Mimoriadne správy

Severná Kórea odpálila ďalšie balistické strely krátkeho doletu

 Webnoviny  12. máj 2022  43
Severná Kórea odpálila ďalšie balistické strely krátkeho doletu

12.5.2022 (Webnoviny.sk) - Severná Kórea vo štvrtok odpálila ďalšie strely smerom k moru. Zbor náčelníkov štábov juhokórejských ozbrojených síl oznámil, že tri balistické strely krátkeho doletu odpálili z regiónu hlavného mesta smerom k východným vodám Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR).

KĽDR tento rok vykonala už viacero testov zbraní, vrátane prvého testu medzikontinentálnej balistickej strely od roku 2017, ktorými sa zjavne snaží vytvoriť nátlak na jej rivalov s cieľom získať úľavy od medzinárodných sankcií. Štvrtkový odpal bol už 16. test tento rok. Existujú náznaky, že sa Severná Kórea pripravuje na vykonanie prvého jadrového testu za päť rokov, pripomína agentúra AP.

Niektorí odborníci predpokladajú, že aj napriek zvýšeným opatreniam proti koronavírusu, ktorého prítomnosť v krajine vo štvrtok ráno po prvý raz potvrdili, bude Pchjongjang pravdepodobne pokračovať s testami zbraní, aby sa pokúsil posilniť národnú jednotu.

Viac k témam: Balistické rakety
Zdroj: Webnoviny.sk - Severná Kórea odpálila ďalšie balistické strely krátkeho doletu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.