Štvrtok, 11. august 2022
Slnečno  12,1 °C
Mimoriadne správy

V Česku našli viac ako 2-tisíc kusov munície z druhej svetovej vojny, pyrotechnici časť odviezli

 Webnoviny  12. máj 2022  56
V Česku našli viac ako 2-tisíc kusov munície z druhej svetovej vojny, pyrotechnici časť odviezli

12.5.2022 (Webnoviny.sk) - Viac ako 2000 kusov munície z druhej svetovej vojny našli v stredu počas výkopových prác na Znojemsku. Ako informuje web novinky.cz, pyrotechnici zneškodnia granáty na mieste, no pancierové päste budú musieť odviezť. Polícia bližšie neuviedla, v ktorej lokalite našli túto muníciu.

„Po odkrytí sme zaistili 92 pancierových pästí. Ďalej sme vyzdvihli 2000 ručných granátov prevažne nemeckej a maďarskej výroby. Granáty musíme zneškodniť na mieste,“ uviedol zasahujúci pyrotechnik s tým, že pancierové päste odvezú do skladu munície a následne ich zlikvidujú v trhacej jame. Podľa polície nebol nikto zranený a nevznikli ani žiadne škody.

Viac k témam: Druhá svetová vojna, Granáty, Munícia
Zdroj: Webnoviny.sk - V Česku našli viac ako 2-tisíc kusov munície z druhej svetovej vojny, pyrotechnici časť odviezli © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.