Sobota, 28. máj 2022
Slabý dážď  11,7 °C
Mimoriadne správy

Medvedev kritizuje dodávky zbraní Ukrajine, varuje pred priamou vojnou medzi Ruskom a NATO

 Webnoviny  12. máj 2022  28
Medvedev kritizuje dodávky zbraní Ukrajine, varuje pred priamou vojnou medzi Ruskom a NATO

12.5.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda Bezpečnostnej rady Ruska Dmitrij Medvedev varoval pred priamou vojnou medzi Ruskom a Organizáciou Severoatlantickej zmluvy (NATO).

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Zvýšené dodávky zbraní zo Západu na Ukrajinu a výcvik jeho vojakov podľa neho „zvýšili pravdepodobnosť, že sa pokračujúca zástupná vojna zmení na otvorený a priamy konflikt medzi NATO a Ruskom". „Vždy existuje riziko, že takýto konflikt prerastie do úplnej jadrovej vojny, scenár, ktorý by bol katastrofický pre všetkých," uviedol.

V komentári na komunikačnej aplikácii Medvedev tiež vyzval USA a ich spojencov, aby premýšľali o možných dôsledkoch svojich činov a „nedusili sa vlastnými slinami v záchvatoch rusofóbie". Medvedev, ktorý bol v rokoch 2008 - 2012 prezidentom Ruska, je v posledných mesiacoch vo svojich vyhláseniach čoraz ostrejší, pripomína agentúra AP.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Medvedev kritizuje dodávky zbraní Ukrajine, varuje pred priamou vojnou medzi Ruskom a NATO © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.