Streda, 19. jún 2024
Slnečno  27,5 °C
Mimoriadne správy

Šéf Ukrajinskej bezpečnostnej služby priznáva vražednú kampaň proti spolupracovníkom Kremľa

 Webnoviny  27. marec 2024  177  
Šéf Ukrajinskej bezpečnostnej služby priznáva vražednú kampaň proti spolupracovníkom Kremľa

27.3.2024 (SITA.sk) - Šéf Ukrajinskej bezpečnostnej služby (SBU) Vasyl Maľuk naznačil, že Kyjev možno vedie vražednú kampaň namierenú voči ukrajinským občanom spolupracujúcim s Ruskom. Ako referuje web news.sky.com, Maľuk povedal, že ukrajinskí špióni sa zamerali na „veľmi veľa“ takýchto ľudí.

Vražedná kampaň


Poskytol tiež nezvyčajný pohľad na vražednú kampaň, ktorá prebiehala cez siete tajných agentov, a ktorá sa sústredila na ukrajinských občanov spolupracujúcich s Kremľom na zatýkaní a mučení iných Ukrajincov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Maľuk povedal, že Ukrajina formálne nemôže prevziať zodpovednosť za zabitie, pričom národnej televízii ICTV povedal: „Oficiálne sa k tomu nepriznáme. Zároveň však môžem ponúknuť niektoré podrobnosti.

Pravdepodobne najznámejšou vraždou v rámci tejto kampane bola smrť kremeľského propagandistu narodeného na Ukrajine Vladlena Tatarského.

Tento propagandista prišiel o život v apríli minulého roka, keď mu v petrohradskej kaviarni odovzdali sošku s nastraženou výbušninou. Maľuk povedal, že agenti využili nič netušiacu mladú ženu, aby odovzdala sošku Tatarskému.

Prežil výbuch


Maľuk tiež poukázal na ukrajinského občana Zachara Prilepina, vysokého policajného predstaviteľa v „separatistickej“ vláde podporovanej Kremľom v Luhanskej oblasti.

Prilepin, ktorý verejne vyzval na vraždenie Ukrajincov, prežil výbuch vo svojom vidieckom dome v Luhansku, pri ktorom zahynulo niekoľko ďalších policajtov. Prilepinovi podľa Maľuka zostali vážne zranenia v oblasti brucha.

Daria Duginová, dcéra vplyvného ruského ideológa Alexandra Dugina, vraj prišla o život pri výbuchu v aute preto, že si na poslednú chvíľu vymenila auto so svojím otcom.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Špionáž, vraždy, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Šéf Ukrajinskej bezpečnostnej služby priznáva vražednú kampaň proti spolupracovníkom Kremľa © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.