Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Pred zrážkou s mostom podstúpila nákladná loď v prístave v Baltimore údržbu motora
Webnoviny 28. marec 2024 519
28.3.2024 (SITA.sk) - Obrovská nákladná loď, ktorú nebolo možné ovládať a následne narazila do mosta Francis Scott Key Bridge v americkom meste Baltimore, absolvovala predtým v miestnom prístave „bežnú údržbu motora“. V stredu to uviedla americká pobrežná stráž.
„Pokiaľ ide o motor, neboli sme informovaní o žiadnych problémoch s plavidlom,“ povedal na tlačovej konferencii predstaviteľ pobrežnej stráže Shannon Gilreath.
Kontajnerová loď Dalí v utorok okolo 1:30 ráno narazila do piliera mosta, ktorý sa následne zrútil do rieky Patapsco. V čase nárazu sa loď pohybovala rýchlosťou 13 kilometrov za hodinu. Očakáva sa, že strata mosta preruší prímestskú dopravu a naruší dôležitý lodný prístav.
Potápači medzičasom našli telá dvoch zo šiestich nezvestných pracovníkov, ktorí boli v čase nešťastia súčasťou stavebnej čaty vypĺňajúcej výmole na moste. Identifikovali ich ako občanov Mexika a Guatemaly. Súčasťou stavebnej čaty boli tiež osoby z Hondurasu a Salvádora.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Most v Baltimore po náraze nákladnej lode (fotografie)
Keď úrady v Baltimore dostali varovanie, že nákladnú loď nie je možné ovládať a mieri k mostu, policajti približne do 90 sekúnd odpovedali, že sa im podarilo zastaviť premávku vozidiel na moste v oboch smeroch. Niektorým vozidlám sa podarilo opustiť most iba niekoľko sekúnd pred jeho zrútením.
Viac k témam: baltimore, Pobrežná stráž, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Pred zrážkou s mostom podstúpila nákladná loď v prístave v Baltimore údržbu motora © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Retail park COOP Jednota Prievidza s titulom Inovátor roka aj ocenením v Stavbe roka
Deň narcisov ako symbol solidarity: Príbeh Slávky, ktorá bojuje o život a potrebuje pomoc
Občianske združenie Mladá Šaca odovzdalo na košickom magistráte petíciu občanov mestskej časti – VIDEO