Sobota, 20. júl 2024
Zamračené  22 °C
Mimoriadne správy

Pred zrážkou s mostom podstúpila nákladná loď v prístave v Baltimore údržbu motora

 Webnoviny  28. marec 2024  154  
Pred zrážkou s mostom podstúpila nákladná loď v prístave v Baltimore údržbu motora

28.3.2024 (SITA.sk) - Obrovská nákladná loď, ktorú nebolo možné ovládať a následne narazila do mosta Francis Scott Key Bridge v americkom meste Baltimore, absolvovala predtým v miestnom prístave „bežnú údržbu motora“. V stredu to uviedla americká pobrežná stráž.

„Pokiaľ ide o motor, neboli sme informovaní o žiadnych problémoch s plavidlom,“ povedal na tlačovej konferencii predstaviteľ pobrežnej stráže Shannon Gilreath.

Kontajnerová loď Dalí v utorok okolo 1:30 ráno narazila do piliera mosta, ktorý sa následne zrútil do rieky Patapsco. V čase nárazu sa loď pohybovala rýchlosťou 13 kilometrov za hodinu. Očakáva sa, že strata mosta preruší prímestskú dopravu a naruší dôležitý lodný prístav.

Potápači medzičasom našli telá dvoch zo šiestich nezvestných pracovníkov, ktorí boli v čase nešťastia súčasťou stavebnej čaty vypĺňajúcej výmole na moste. Identifikovali ich ako občanov Mexika a Guatemaly. Súčasťou stavebnej čaty boli tiež osoby z Hondurasu a Salvádora.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Most v Baltimore po náraze nákladnej lode (fotografie)

Keď úrady v Baltimore dostali varovanie, že nákladnú loď nie je možné ovládať a mieri k mostu, policajti približne do 90 sekúnd odpovedali, že sa im podarilo zastaviť premávku vozidiel na moste v oboch smeroch. Niektorým vozidlám sa podarilo opustiť most iba niekoľko sekúnd pred jeho zrútením.

Viac k témam: baltimore, Pobrežná stráž, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Pred zrážkou s mostom podstúpila nákladná loď v prístave v Baltimore údržbu motora © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.