Nedeľa, 10. december 2023
Mimoriadne správy

Scholz potvrdil, že Nemecko pošle Ukrajincom ďalšie zbrane. Od Veľkej Británie im zas prídu salvové raketomety

 Webnoviny  11. august 2022  112  
Scholz potvrdil, že Nemecko pošle Ukrajincom ďalšie zbrane. Od Veľkej Británie im zas prídu salvové raketomety

11.8.2022 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 11. augusta 2022, 14:35


Nemecký kancelár Olaf Scholz vo štvrtok uviedol, že Nemecko bude Ukrajine naďalej poskytovať dodávky zbraní na boj proti Rusku. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


"Nemecko porušilo svoju tradíciu a dodalo zbrane do vojnovej zóny," povedal Scholz novinárom na tlačovej konferencii v Berlíne. "Budeme v tom však pokračovať aj v blízkej budúcnosti," povedal Scholz bez toho, aby uviedol konkrétne podrobnosti.

Vojenská pomoc od Nemecka


V júli nemecká vláda zverejnila zoznam vojenskej pomoci poskytnutej Ukrajine.

Vojenská technika, ktorú Nemecko dosiaľ poslalo Ukrajine, zahŕňa 14 900 protitankových mín, 500 protilietadlových rakiet Stinger, 10 samohybných húfnic Panzerhaubitze 2000, dovedna 2700 prenosných systémov protivzdušnej obrany Strela, ako aj protidronové zariadenia, delostrelecké strelivo a ručné zbrane.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ďalšie zbrane pošlú aj Briti


Veľká Británia pošle Ukrajine ďalšie salvové raketomety (MLRS). Povedal to britský minister obrany Ben Wallace.

„Británia zároveň poskytne množstvo presne navádzaných striel M31A1, ktoré dokážu zasiahnuť ciele vzdialené do 80 kilometrov, čo Ukrajine umožní pokračovať v obrane pred ruským ťažkým delostrelectvom," oznámilo britské ministerstvo obrany. Informuje o tom portál cnn.com.

„Británia a medzinárodné spoločenstvo naďalej odmietajú túto nelegálnu vojnu a budú stáť bok po boku a poskytovať Ukrajine obranné zbrane, aby jej pomohli brániť sa pred Putinovou inváziou," konštatoval Wallace vo vyhlásení.

Britský rezort obrany dodal, že k vybaveniu, ktoré teraz dodáva Ukrajine, patrí viac ako dvadsať samohybných diel ráže 155 milimetrov, delostrelectvo ráže 105-milimetrov a muníciu, viac ako 50-tisíc nábojov pre ukrajinské delostrelectvo zo sovietskej éry a najmenej 1 600 protitankových zbraní.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vývoz zbraní, Zbrane
Zdroj: Webnoviny.sk - Scholz potvrdil, že Nemecko pošle Ukrajincom ďalšie zbrane. Od Veľkej Británie im zas prídu salvové raketomety © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.