Štvrtok, 11. august 2022
Jasno  17,8 °C
Mimoriadne správy

Sankcie voči Rusku majú vážny vplyv, ekonomika a vývoj sa budú spomaľovať

 Webnoviny  26. jún 2022  58
Sankcie voči Rusku majú vážny vplyv, ekonomika a vývoj sa budú spomaľovať

26.6.2022 (Webnoviny.sk) - Západné sankcie voči Rusku pre jeho inváziu na Ukrajine majú podľa amerického ministra zahraničia „vážny vplyv“.

Antony Blinken pre televíziu CNN na samite skupiny siedmich popredných ekonomík sveta G7 v Nemecku povedal, že aj keď Rusko „získava príjmy z ropy s vyššími cenami, nemôže ich minúť pre vývozné kontroly“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Rusko nedokáže získať to, čo potrebuje na modernizáciu svojho obranného sektora, technológií a energetického prieskumu, pokračoval minister s tým, že to znamená, že „časom každá z týchto oblastí upadne“.

Spomenul tiež prognózy, podľa ktorých sa ruská ekonomika v budúcom roku zníži až o 15 %.

G7 a NATObudú naďalej spoločne robiť všetko, čo je v našich silách, aby zabezpečili, že Ukrajinci budú mať vo svojich rukách to, čo potrebujú na odrazenie ruskej agresie,“ dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Obranný priemysel, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, Televízia CNN, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Sankcie voči Rusku majú vážny vplyv, ekonomika a vývoj sa budú spomaľovať © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.