Streda, 17. august 2022
Jasno  19,5 °C
Mimoriadne správy

V Bohumíne sa rýchlovlak Pendolino zrazil s lokomotívou, zomrel strojvedúci a ďalšie osoby sú zranené (foto)

 Webnoviny  27. jún 2022  34
V Bohumíne sa rýchlovlak Pendolino zrazil s lokomotívou, zomrel strojvedúci a ďalšie osoby sú zranené (foto)

27.6.2022 (Webnoviny.sk) - V stanici Bohumín na Karvinsku sa v pondelok skoro ráno zrazil rýchlovlak Pendolino odchádzajúci do Prahy s posunovacou lokomotívou. Ako referuje web novinky.cz, pri nehode zahynul strojvedúci a ďalší človek vo vlaku utrpel ľahké zranenia. V posunovacej lokomotíve sa zranili ďalšie štyri osoby. Hovorca Českých dráh Petr Šťáhlavský pre Radiožurnál povedal, že vlak sa po zrážke vykoľajil.

Príčina zrážky je predmetom vyšetrovania. Cestujúcich z rýchlika evakuovali a spoj s plánovaným odchodom o 4:59 nakoniec zrušili. Približne 300 ľudí muselo využiť iné spoje. Prevádzka v stanici Bohumín bola prerušená asi na pol hodiny.

Viac k témam: zrážka vlaku s lokomotívou
Zdroj: Webnoviny.sk - V Bohumíne sa rýchlovlak Pendolino zrazil s lokomotívou, zomrel strojvedúci a ďalšie osoby sú zranené (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.