Piatok, 27. január 2023
Zamračené  -3,3 °C
Mimoriadne správy

Rusov pri Bachmute limitujú nedostatočné zásoby munície, útoky vedie aj Wagnerova skupina

 Webnoviny   1. január 2022  42
Rusov pri Bachmute limitujú nedostatočné zásoby munície, útoky vedie aj Wagnerova skupina

1.1.2023 (Webnoviny.sk) - Vyčerpanie zásob delostreleckej munície pravdepodobne ovplyvní schopnosť ruskej armády viesť vo vysokom tempe operácie v okolí Bachmutu v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. V najnovšej aktualizácii to tvrdí americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Nedostatok munície


Britské ministerstvo obrany už pred týždňom uviedlo, že kľúčovým limitujúcim faktorom ruských útočných operácií s vysokou pravdepodobnosťou zostáva nedostatok munície.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Bachmut s predvojnovou populáciou asi 70-tisíc obyvateľov je jedným z hlavných cieľov Ruska, pretože obsadenie tohto mesta by umožnilo okupantom útočiť na ďalšie mestá v Doneckej oblasti ako Kramatorsk alebo Slaviansk.

Wagnerova skupina


Podľa britského ministerstva obrany veľkú časť útočných operácií Rusov pri Bachmute vedie žoldnierska Wagnerova skupina. Tá využíva naverbovaných odsúdencov, ktorí sú však nedostatočne vycvičení.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, boj v Doneckej oblasti, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Wagnerova skupina
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusov pri Bachmute limitujú nedostatočné zásoby munície, útoky vedie aj Wagnerova skupina © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.