Piatok, 27. január 2023
Oblačno  -3,7 °C
Mimoriadne správy

Putin trpí chronickými bolesťami a je menej isté, že zostane pri moci nasledujúce roky, tvrdí dánska rozviedka

 Webnoviny   1. január 2022  36
Putin trpí chronickými bolesťami a je menej isté, že zostane pri moci nasledujúce roky, tvrdí dánska rozviedka

1.1.2023 (Webnoviny.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin netrpí smrteľnou chorobou, ale po niekoľkých pádoch a nehodách pociťuje silné chronické bolesti, čo môže časom ovplyvniť jeho zotrvanie pri moci.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na dánsku rozviedku.

Upravili prognózu


Dánska vojenská spravodajská služba vo svojej výročnej správe za rok 2021 uviedla, že Putin „veľmi pravdepodobne“ zostane lídrom Ruska aj po ďalších prezidentských voľbách v roku 2024. Vo svojej správe za rok 2022 však túto prognózu upravila a tvrdí, že je menej isté, že Putin zostane pri moci počas nasledujúcich piatich rokov.

Elita môže chcieť silnejšieho človeka


Naša najväčšia neistota sa však týka jeho zdravia alebo toho, že by ho niekto odstránil pre jeho podlomené zdravie,“ povedal predstaviteľ spravodajskej služby identifikovaný ako Joakim. Dáni sa taktiež domnievajú, že Putin predtým trpel určitou formou rakoviny a liečil sa na ňu v čase, keď rozpútal vojnu na Ukrajine, čo mohlo ovplyvniť niektoré jeho rozhodnutia.

Dánska rozviedka neočakáva, že Putin zomrie na chorobu, ktorou trpí. Časom to však podľa nej môže viesť k tomu, že ruská elita bude chcieť vidieť pri kormidle silnejšieho človeka. „Máme pevný dojem, že časť elity vidí, že sa uberá nesprávnou cestou,“ dodal príslušník dánskej vojenskej spravodajskej služby.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská spravodajská služba, zdravotný stav
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin trpí chronickými bolesťami a je menej isté, že zostane pri moci nasledujúce roky, tvrdí dánska rozviedka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.