Sobota, 30. september 2023
Mimoriadne správy

Ruský útok zabil dvoch zahraničných humanitárnych pracovníkov, ďalší utrpeli zranenia

 Webnoviny  10. september 2023  123  
Ruský útok zabil dvoch zahraničných humanitárnych pracovníkov, ďalší utrpeli zranenia

10.9.2023 (SITA.sk) - Dvaja zahraniční humanitárni pracovníci údajne zahynuli pri ruskom ostreľovaní na východnej Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Organizácia Road to Relief, ktorá pomáha evakuovať zranených z frontových oblastí, informovala na Instagrame, že štyria jej dobrovoľníci uviazli v dodávke, ktorá sa prevrátila a začala horieť po zásahu pri meste Časiv Jar. Kanaďan Anthony Ihnat útok neprežil, uviedla s tým, že nemecký zdravotník Ruben Mawick a švédsky dobrovoľník Johan Mathias Thyr utrpeli zranenia.


Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Road to Relief (@road2relief_ua)


Road to Relief nevedela uviesť, čo sa stalo so štvrtou pasažierkou vozidla, riaditeľkou organizácie Emmou Igual zo Španielska. O niekoľko hodín neskôr úradujúci španielsky minister zahraničia José Manuel Albares uviedol, že Madrid dostal „ústne potvrdenie“ o smrti 32-ročnej Igual.

Dobrovoľníci boli na ceste na predmestia Bachmutu, kde mali skontrolovať potreby civilistov. Ukrajinské sily sa držia na západnom predmestí Bachmutu a vedú v oblasti protiofenzívu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, humanitárni pracovníci, Ostreľovanie, rusko-ukrajinský konflikt, španielsky minister zahraničia, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk - Ruský útok zabil dvoch zahraničných humanitárnych pracovníkov, ďalší utrpeli zranenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.