Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  20,5 °C
Mimoriadne správy

Rusko má na okupovaných územiach viac ako 420-tisíc vojakov, cieľ úplnej okupácie však stále nedosiahli

 Webnoviny  10. september 2023  158  
Rusko má na okupovaných územiach viac ako 420-tisíc vojakov, cieľ úplnej okupácie však stále nedosiahli

10.9.2023 (SITA.sk) - Rusko nazhromaždilo na dočasne okupovaných územiach Ukrajiny vrátane Krymu viac ako 420-tisíc vojakov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Veľmi silný kontingent


Povedal to predstaviteľ ukrajinských spravodajských služieb Vadym Skibickyj. Odvolávajúc sa na agentúru Interfax-Ukrajina o tom informuje spravodajský portál Ukrajinská pravda.

Skibickyj na fóre Yalta European Strategy povedal, že tento počet pritom nezahŕňa ruskú národnú gardu, ďalšie jednotky a ruské bezpečnostné sily. Rusko má na Ukrajine veľmi silný kontingent zahŕňajúci tanky, obrnené vozidlá, raketové a delostrelecké systémy, pripomenul.

Úplná okupácia Ukrajiny


Skibickyj zdôraznil, že napriek takému veľkému počtu okupantov, viac ako rok a pol po začatí plnohodnotnej vojny, Rusko stále nedokázalo dosiahnuť svoj strategický cieľ úplnej okupácie Ukrajiny. Tiež začalo meniť svoje ciele, pričom v súčasnosti sa snaží získať celú Luhanskú a Doneckú oblasť.

Ako poznamenal, ruskí okupanti v súčasnosti vedú najaktívnejšie bojové operácie na dvoch frontoch - Kupiansk-Lyman a Marinka-Doneck - s cieľom splniť aspoň jednu úlohu a dostať sa k administratívnym hraniciam Luhanskej a Doneckej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: donecká oblasť, Krym, Kupiansk, Luhanská oblasť, Lymaň, Okupácia, okupované územia Ukrajiny, Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rusko má na okupovaných územiach viac ako 420-tisíc vojakov, cieľ úplnej okupácie však stále nedosiahli © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.