Pondelok, 27. marec 2023
Slabý dážď  1,8 °C
Mimoriadne správy

Ruský útok na ukrajinskú energetiku spôsobil výpadky prúdu aj v Moldavsku

 Webnoviny  15. november 2022  50
Ruský útok na ukrajinskú energetiku spôsobil výpadky prúdu aj v Moldavsku

15.11.2022 (Webnoviny.sk) - Moldavsko v utorok hlásilo rozsiahle výpadky dodávok elektriny po celej krajine po tom, ako ruská armáda raketami zaútočila na ukrajinskú energetickú infraštruktúru. Útok totiž viedol prerušeniu prevádzky kľúčového diaľkového vedenia, ktorým Ukrajina dodáva prúd Moldavsku.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePo ruskom bombardovaní ukrajinského energetického systému jedno z diaľkových vedení elektriny, ktoré prepravuje prúd do našej krajiny, bolo prerušené," informoval vo vyhlásení moldavský minister pre infraštruktúru Andrei Spinu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

To viedlo k rozsiahlym výpadkom prúdu po celej krajine," dodal. Spinu však uviedol, že diaľkové vedenie „nebolo poškodené, ale automaticky sa odpojilo v rámci bezpečnostných opatrení". Podľa jeho slov spoločnosť Moldelectrica pracuje na obnovení dodávok prúdu.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok, výpadky dodávok elektriky
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruský útok na ukrajinskú energetiku spôsobil výpadky prúdu aj v Moldavsku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.