Piatok, 6. február 2026
Mimoriadne správy
- Eurobarometer odhalil rastúce obavy Európanov aj Slovákov, najväčšie očakávania od Únie majú mladí ľudia
- Grécky premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval na zrušenie kontroverznej ministerskej imunity
- Rádio je najdôveryhodnejším typom média v Európe, podľa prieskumu dôvera v online prostredí dlhodobo klesá
- Prvá návšteva slovenského predstaviteľa v Andorre. Marek Eštok hovoril o daniach, EÚ aj Ukrajine – FOTO
- Šimkovičová rokovala v Prahe s českým ministrom kultúry, hovorili o spoločných projektoch
Ruský útok dronmi Šáhid bol neúspešný, škody Ukrajincom nespôsobila ani riadená strela Ch-59
29.10.2023 (SITA.sk) - Rusko v noci na nedeľu na Ukrajinu zaútočilo piatimi dronmi Šáhid a riadenou strelou Ch-59. Všetky drony ukrajinská protivzdušná obrana zničila. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje vyjadrenie Vzdušných síl Ukrajiny na komunikačnej platforme Telegram.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Dronmi Rusi zaútočili z oblasti mesta Primorsko-Achtarsk na juhu Ruska a riadenú strelu vypálilo lietadlo Su-34 zo vzdušného priestoru Belgorodskej oblasti. Všetky ruské drony Ukrajinci zlikvidovali v Mykolajivskej, Záporožskej a Chmeľnyckej oblasti. Cieľom riadenej strely Ch-59 bol okres Myrhorod v Poltavskej oblasti, ale podľa predbežných správ nespôsobila straty ani nijaké vážne škody.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)
Viac k témam: drony Šáhid, Iránske drony, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk - Ruský útok dronmi Šáhid bol neúspešný, škody Ukrajincom nespôsobila ani riadená strela Ch-59 © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Láska, zlomené sny a túžby, krasokorčuľovanie bez ilúzií... To sú Favoriti
Hotelieri žiadajú spravodlivé podmienky pre všetkých ubytovateľov, poukazujú na krátkodobé prenájmy cez online platformy